Wieczory tematyczne w Bieszczadach

hotel skalny spa bieszczady restauracja
Biesiada do białego rana

Wieczory tematyczne w Bieszczadach

Częścią kultury materialnej regionu, w którym żyjemy jest nasza kuchnia. Jej wyjątkowość podobnie jak całych Bieszczadów polega na przenikaniu się przez wieki różnych kultur. Wieczory tematyczne w Bieszczadach, które organizujemy w naszym hotelu, to doskonała okazja do poznania kultury łemkowskiej.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom proponujemy wspólną zabawę pod wiatą grillową osadzoną w tradycji i klimacie bieszczadzkiej biesiady.

Pakiet zawiera
 1. 1
  Biesiada bieszczadzkich zakapiorów

  Biesiada bieszczadzkich zakapiorów to sentymentalna podróż w lata 50-60 XX w. Wtedy to w górach zaczęli pojawiać się różnego typu rozbitkowie, znajdując tu swój nowy dom. Z biegiem lat stali się częścią bieszczadzkiej legendy. Jako, że ich menu nie było zbyt skomplikowane a jednocześnie treściwe postanowiliśmy odkurzyć nieco lekceważony salceson, kaszankę, zwyczajną podawaną na 100 sposobów, kiszonego ogórka, skwarki i to coś bez czego żadne spotkanie towarzyskie w owych czasach nie mogło się odbyć. Wyjmując z ogniska pieczone ziemniaki posłuchamy wspólnie opowieści ludzi, którzy są żywą legendą.

 2. 2
  Biesiada łemkowska

  Biesiada łemkowska – tak naprawdę nie wiadomo skąd przybyli. Jednak ich obecność na stałe wpisała się w historię Karpat. Posiadając swój własny język, kulturę, pozostawili po sobie tradycję, która powoli powraca. Przy dźwiękach kapeli łemkowskiej i nigdy nie wygasającym, łemkowskim piecu będziemy się rozkoszować prostotą pysznych dań. Podamy m.in.: baraninę, pierogi z mąki razowej nadziewane kapustą, żur z ziemniakami, kwaśnicę na soku z kwaszonej kapusty z mięsnymi pierożkami, a także placki ziemniaczane z bryndzą. Wszystko to okraszone szczyptą współczesności.

 3. 3
  Biesiada żeglarska

  Biesiada nad „bieszczadzkim morzem” dla wszystkich miłośników żagli mamy również specjalną propozycję. Legendarnego pstrąga, podawanego na kilka sposobów, śledzia który mimo upływu lat cieszy się nie słabnącą popularnością, kiełbaski bosmana i wiele innych przysmaków niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Jak przystało na zabawę prawdziwych marynarzy, na stołach nie zabraknie różnej maści trunków. Zaczniemy od źródlanej wody a skończymy na specyfikach, które pozwalały wilkom morskim przetrzymać niejeden sztorm. Po sytym posiłku przywołamy morskie opowieści z grupą szantową.

Wieczory tematyczne w Bieszczadach

Biesiada w górach?

Zobacz galerię zdjęć i sprawdź jak może wyglądać Twój pobyt w Bieszczadach. 

Odwiedź Skalny SPA – hotel w górach i spędź niezapomniany czas w malowniczym Polańczyku.