ZIELONA SZKOŁA SZLAKIEM WATAHY

pomysł na pobyt

Zielona Szkoła Szlakiem Watahy

Propozycja dla młodzieży  w wieku od 13 do 18 lat. Pełen atrakcji program pozwoli obudzić pasję do podróżowania w młodych ludziach.

CAŁKOWITY KOSZT REALIZACJI PROGRAMU – od 440.00 zł / os.

Cena za pakiet pięciodniowy zawiera: zakwaterowanie w jednym z obiektów, wyżywienie, koszt realizacji programu, koszty wstępów, opiekę przewodników oraz instruktorów. Cena nie obejmuje transportu. Kolejność realizowania punktów programu może ulec zmianie.

W DRODZE W BIESZCZADY POLECAMY:
(propozycja nieobowiązkowa, płatna indywidualnie)

Szlak ropy – pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej w Bóbrce k .Krosna

Przyjazd i zakwaterowanie

Propozycja w dniu przyjazdu (za dopłatą 40 zł / os.)

WYPRAWA WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) – SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy. Poznamy technikę prowadzenia samochodu terenowego.

ETAP 1 – TAJEMNICE SOLIŃSKICH GŁĘBIN

Rejs łodziami wiosłowo-żaglowym. Gdzieś na dnie Solińskiego Jeziora znajdują się pozostałości po zalanych wodą wioskach. Przy niskim stanie wody z głębin wynurzają się ruiny starego kościoła a legenda głosi, że podczas pełni Księżyca w zalanych dolinach słychać bijące, cerkiewne dzwony. Na pokładzie naszych łodzi wypłyniemy odkrywać tajemnice ukryte pośród dzikich dolin. By dotrzeć do celu potrzebować będziemy pracy zespołowej, umiejętności czytania mapy oraz rozpoznawania kierunków świata w terenie.
SZKOŁA POD ŻAGLAMI – Podczas rejsu Skiper zdradzi nam tajniki żeglowania, nauczymy się zasad sterowania łodzią, poznamy nazwy żagli, wiatrów i olinowania.
Dla uczestników rejsu proponujemy atrakcję dodatkową (za dopłatą 15 zł /os) – Aqua zorbing – z nami możliwy będzie spacer suchą stopą po tafli jeziora ! Stojąc we wnętrzu dużej, przeźroczystej kuli spacerować będziemy po Jeziorze Solińskim.

ETAP 2  – Gra terenowa: DUCHY BIESZCZADZKICH LASÓW –

Wyruszymy na poszukiwanie leśnych stworów. Dawno temu temu, mieszkańcy Doliny Sanu wierzyli w magiczne moce leśnych duchów. Wyprawę rozpoczniemy w Muzeum Kultury Bojkowskiej gdzie zapoznamy się z historią dawnych mieszkańców. Po zwiedzaniu ruszamy na wyprawę – w gęstym, bukowym lesie swoje kryjówki mają mniej znani mieszkańcy lasu. Wyszymory, Bugaje, Szyszaki i Laskowce to duchy opiekujące się lasem. Pomagają ludziom w znalezieniu drogi powrotnej domu. Każda osoba odwiedzająca las i zachowująca szacunek do leśnych mieszkańców może liczyć na pomoc przyjaznych stworów, które chronią przed napadem rozbójników, zgraja wygłodniałych wilków oraz złymi duchami lasu. Dzięki nam poznasz prawdziwe oblicze bieszczadzkiego lasu.

A Wieczorem.. OGNISKO
Wieczorem spotkamy się przy wielkim, bieszczadzkim ognisku. Przy ogniu wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku.

NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH

WYPRAWA W GÓRY
Wyruszymy autokarem na wycieczkę dookoła Bieszczadów – poznacie najpiękniejsze miejsca ukryte pośród zielonych połonin. Razem z przewodnikiem przejdziemy pełen ciekawostek górski szlak. Piesza wyprawa w Wysokie Bieszczady to niezapomniana przygoda dla każdego, żądnego wrażeń.

Czeka nas wędrówka na szczyt najwyższej góry w Bieszczadach – Tarnicy (1346 m n.p.m.). Wędrując połoninami zobaczycie piękne krajobrazy. Po zejściu z gór ochłodzimy się mocząc nogi w górskim potoku.

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy innym szlakiem, stopień trudności szlaku dopasujemy do możliwości grupy.

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA– Przejdziemy ścieżką z Wołosatego na Tarnicę. W Wołosatem odwiedzimy zachowawczą hodowlę konia huculskiego.

A wieczorem…DYSKOTEKA W PIANIE lub FLUO PARTY
Dyskoteki na całym świecie są do siebie podobne…. U nas jest inaczej, na naszej dyskotece będziesz mógł poszaleć w pianie lub pomalować ciało farbą świecącą w świetle UV ! Najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie – takie imprezy są tylko w Bieszczadach !

SZLAK WATAHY – przemytnicy vs Straż Graniczna – gra terenowa

W dzikim, bezludnym terenie pełnym tajemniczych miejsc podejmiemy wyzwanie rozwiązania pewnej zagadki. Naszym zadaniem będzie odszukania śladów pozostawionych przez grupę przemytników i dotarcie do ich kryjówki na szczycie wzgórza. Nasza zgrana ekipa – niczym Wataha wytropi wroga i zlikwiduje zagrożenie. Podczas wyprawy rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.

ATRAKCJE NA TRASIE WYPRAWY

OPUSZCZONA WIOSKA – odkryjemy pozostałości nieistniejącej wsi, stary cmentarz, ruiny cerkwi oraz samotną kapliczkę w lesie
CHATY FILMOWE – odwiedzimy miejsca gdzie powstawał serial WATAHA
WYPAŁ WĘGLA DRZEWNEGO – zobaczymy na żywo jak powstaje węgiel drzewny
PUNKT WIDOKOWY – przejdziemy szlakiem edukacji leśnej wiodącym przez punkt widokowy na szczycie góry Korbania z którego rozpościera się piękny widok na Jezioro Solińskie

Śniadanie. Zakończenie Zielonej Szkoły. Wyjazd do domu.

PROPOZYCJA NA DROGĘ POWROTNĄ
Szlakiem ikon – Największy w Polsce skansen z Rynkiem Galicyjskim i Muzeum Ikon w Sanoku.

CAŁKOWITY KOSZT REALIZACJI PROGRAMU – od 440.00 zł / os.

Cena za pakiet pięciodniowy zawiera: zakwaterowanie w jednym z obiektów, wyżywienie, koszt realizacji programu, koszty wstępów, opiekę przewodników oraz instruktorów. Cena nie obejmuje transportu. Kolejność realizowania punktów programu może ulec zmianie.

zielona szkoła na szlaku watachy

recepcja@skalnyspa.pl

13 469 20 27

ul. Zdrojowa 11, 38-610 Polańczyk