Wieczory Tematyczne

wyjątkowe

WIECZORY TEMATYCZNE

Częścią kultury materialnej regionu, w którym żyjemy, jest nasza niespotykana w innych częściach kraju kuchnia. Jej wyjątkowość podobnie jak całych Bieszczad polega na przenikaniu się przez wieki różnych kultur. Proponujemy wspólną zabawę pod wiatą grillową osadzoną w tradycji i klimacie bieszczadzkiej biesiady organizując rozmaite wieczory tematyczne.

Wybierz motyw:

Biesiada bieszczadzkich zakapiorów to sentymentalna podróż w lata 50-60 XX w..  Wówczas w górach zaczęli pojawiać się różnego typu rozbitkowie, znajdując tu swój nowy dom. W efekcie, z biegiem lat, stali się oni częścią bieszczadzkiej legendy. Jako, że ich menu nie było zbyt skomplikowane, a jednocześnie treściwe postanowiliśmy odkurzyć nieco lekceważony salceson, kaszankę, zwyczajną podawaną na 100 sposobów, kiszonego ogórka, skwarki i to coś bez czego żadne spotkanie towarzyskie w owych czasach nie mogło się odbyć. Wyjmując z ogniska pieczone ziemniaki posłuchamy wspólnie opowieści ludzi, którzy są żywą legendą naszych gór.

Biesiada łemkowska – tak naprawdę nie wiadomo skąd Łemkowie przybyli w te okolice. Ich obecność jednak na stałe wpisała się w historię Karpat. Posiadając swój własny język, kulturę, pozostawili po sobie tradycję, która powoli powraca. Przy dźwiękach kapeli łemkowskiej i nigdy nie wygasającym, łemkowskim piecu będziemy się rozkoszować prostotą dań. Skosztować u nas można m.in.: baraninę, pierogi z mąki razowej nadziewane kapustą, żur z ziemniakami, kwaśnicę na soku z kwaszonej kapusty z mięsnymi pierożkami, placki ziemniaczane z bryndzą, a wszystko to okraszone szczyptą współczesności.

Biesiada nad „bieszczadzkim morzem” dla wszystkich miłośników żagli mamy również specjalną propozycję. Legendarnego pstrąga, podawanego na kilka sposobów, śledzia który mimo upływu lat cieszy się nie słabnącą popularnością, kiełbaski bosmana i wiele innych przysmaków niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Jak przystało na zabawę prawdziwych marynarzy na stołach nie zabraknie różnej maści trunków. Na wstępie zaczynając od źródlanej wody a kończąc na specyfikach, które pozwalały wilkom morskim przetrzymać niejeden, nawet najsilniejszy, sztorm. Po sytym posiłku przywołamy morskie opowieści z grupą szantową.

Galeria zdjęć
Wieczory tematyczne
hotel skalny spa bieszczady restauracja
hotel skalny spa bieszczady restauracja kociołek
hotel skalny spa bieszczady restauracja ognisko
hotel skalny spa bieszczady restauracja kociołek