Narty biegowe

Narty biegowe w Bieszczadach

Biegi narciarskie są bardzo popularnym sportem pośród państw skandynawskich. W tamtych rejonach mieszkańcy już od najmłodszych lat uczą się jazdy na nartach biegowych, także w po to, aby szybko pokonać dystans, który można przebyć z użyciem własnych mięśni. Jeśli korzystasz z urlopu i uroków Bieszczad także możesz spróbować swoich sił w tym sporcie.

Korzystny wynajem nart biegowych w Bieszczadach występuje w naszym Hotelu Skalny Spa w wypożyczalni. Wypożyczane tam narty biegowe mają wysoką jakość i są na bieżąco serwisowane.

Trasy biegowe w Bieszczadach

Tym, co przemawia za używaniem nart biegowych na terenie Bieszczad, jest ukształtowanie tych gór. Zarówno łagodne wzniesienia, jak i duża ilość dolinek sprawiają, że warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są świetne. To właśnie ta specyficzna geografia sprawia, że do narciarstwa biegowego i jego praktykowania, znakomicie nadają się szlaki piesze. Prócz tego znajdziemy jednak specjalnie przygotowane trasy do narciarstwa biegowego.

 1. 1
  Trasy w Wetlinie

  Trasy biegowe w Wetlinie są bardzo długie. Ich całkowity dystans to ponad 20 km. Przed każdym sezonem są one przygotowywane do używania na nich nart biegowych. Ich wielkim plusem jest to, że prócz możliwości wykonywania wysiłku fizycznego gwarantują wspaniałe widoki — są bowiem położone w malowniczych miejscach i pięknych okolicznościach przyrody. W Wetlinie czeka nas pięć tras, które w poszczególnych miejscach się ze sobą łączą.

 2. 2
  Trasy w Ustjanowej

  Ustjanowa oferuje nam podział tras ze względu na panujący na nich poziom trudności. Dla nowicjuszy dostępna jest trasa rekreacyjna oznaczona na mapach kolorem niebieskim. Jej przebiegnięcie na nartach nie powinno zrazić osób rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem. Trasa rekreacyjna ma ponad 2 kilometry długości. Dla osób bardziej zaawansowanych przeznaczona jest trasa wyczynowa. Jej długość to ponad 5 kilometrów oraz występują na niej wymagające podbiegi. Trasy w Ustjanowej są pielęgnowane w sposób profesjonalny. Dość wspomnieć tutaj o regularnym ratrakowaniu. W Ustjanowej mogą odbywać się zawody biegowe, gdyż trasy mają homologację narciarstwa biegowego wydaną przez FIS.

 3. 3
  Trasa w Woli Michowej

  W Woli Michowej znajduje się trasa treningowa o długości ponad 3 kilometrów. Trasa ta jest oświetlona, co sprawia, że nawet po innych rozrywkach, będziemy mogli spróbować swoich sił w narciarstwie klasycznym nawet po zmroku.

Czy warto spróbować?

Narty biegowe można wynająć w niedalekiej odległości od wskazanych tras, bo w Hotelu Skalny Spa. Jeśli jesteś zatem w Bieszczadach i chcesz spędzić czas aktywnie, skorzystaj z tej możliwości i spróbuj nowego doświadczenia na nartach biegowych.