Rakiety śnieżne

Rakiety śnieżne w Bieszczadach

Rakiety śnieżne są elementem ubioru, który w warunkach zimowych pozwoli nam na dotarcie w każde miejsce zimą. Rakiety takie chronią przed zapadaniem się w miękki śnieg. Jest to niezastąpiony atrybut piechurów oraz miłośników wędrówek. Przydatność rakiet będzie szczególnie widoczna na nieośnieżonych szlakach i ścieżkach. Ten sportowy dodatek umożliwi przede wszystkim zimową eksplorację gór. Wynajem rakiet śnieżnych w Bieszczadach jest możliwy między innymi w Hotelu Skalnym Spa. Już teraz odkrywaj na nowo góry i docieraj w miejsca normalnie niedostępne zimą.

 1. 1
  Jak działają rakiety śnieżne?

  Rakiety śnieżne ułatwiają poruszanie się w głębokim śniegu. Sytuacja, w której zapadamy się po kostki, jest bardzo męcząca i nieprzyjemna. Z kolei przy zapadaniu się po kolana przejdziemy kilkaset metrów, a przy większym śniegu – kilka. Dzięki rakietom komfortowo przejdziemy przez wielkie zaspy i nie zakopiemy się w sypkim puchu. Na rynku są dostępne modele przeznaczone do różnego rodzaju śniegu. Rakiety są też bardzo często wyposażane w kolce, aby nie tracić zupełnie przyczepności przy chwilowej zmianie podłoża. Działanie rakiet jest bardzo proste. Mają one większą powierzchnię niż nasze buty. Sprawia to, że ciężar naszego ciała rozkłada się na większej przestrzeni. Tym samym inaczej kształtuje się podłoże, na którym stawiamy stopę. W przypadku śniegu po prostu się nie zapada. Chodzenie w rakietach jest proste i po kilkuset metrach nogi same się przyzwyczajają do konieczności ich szerszego stawiania.

 2. 2
  Rakiety śnieżne w Hotelu Skalny SPA

  Hotel Skalny Spa oferuje wypożyczanie rakiet śnieżnych. Jest to uzasadnione wymogami aktywnych gości oraz ulokowaniem ośrodka. Jest z niego bardzo blisko to bieszczadzkich szczytów, które charakteryzują się wyjątkową dzikością. Sprawia to, że nie spotkamy na szlaku zbyt wielu osób, a tym samym, zimą będziemy musieli stawić czoła świeżemu i nieprzebytemu jeszcze śniegowi. Jednak wyprawy z rakietami nie oznaczają wyprawy wyłącznie w góry. Możesz wybrać wyprawę z rakietami z udziałem przewodnika po brzegach jeziora solińskiego, aby zobaczyć piękno jego tafli zimą.

 3. 3
  Wyprawy z rakietami

  Nawet jeśli nie planujemy dalekich wypraw w trudne warunki pogodowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zyskać nowe doświadczenie. Z tego względu każdy powinien spróbować chociaż raz przechadzki w rakietach śnieżnych i przekonać się, czy podołałby trudom zdobywania mroźnych rejonów świata.