Wyciągi narciarskie

Wyciągi narciarskie w Bieszczadach

Bieszczady mogą pochwalić się dużą ilością narciarskich wyciągów. Miłośnicy białego szaleństwa łatwo znajdą miejsce, gdzie dadzą upust swym pragnieniom szlusowaniu na nartach. Na terenie Bieszczad znajduje się aż siedem wyciągów narciarskich z różnymi poziomami trudności i długościami tras. Sprawia to, że zarówno doświadczony narciarz, jak i amator miło spędzi tam czas. Wszystko dzięki możliwości wyboru trasy, która najlepiej odpowiada naszemu poziomowi umiejętności. 

Odpowiedni sprzęt narciarski

Nie masz sprzętu narciarskiego? To nie problem. W Hotelu Skalny Spa wypożyczysz wysokiej jakości narty oraz snowboardy z nowo otwartej wypożyczalni. Komfort zapewnia położenie w hotelu, który jest w niewielkiej odległości od wskazanych wyciągów. Co więcej, po całym dniu aktywności zregenerujesz w Hotelu Skalny siły przed następnymi rozrywkami.

Na jakie wyciągi najlepiej się wybrać?

Można skorzystać, chociażby, z wyciągu narciarskiego Bystre. Umożliwia on zjazd trasą, której długość to aż 900 metrów. Przewyższenie trasy to 200 metrów, czyli całkiem sporo. Z tego powodu początkujący narciarze powinni zacząć od czegoś mnie wymagającego. Stok ma przepustowość 500 osób na godzinę, co sprawia, że nie powinniśmy trafić na nim na tłok. Sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę po stoku aż do późnych godzin wieczornych.

Wartym uwagi jest także wyciąg narciarski w Karlikowie. Można na nim jechać przez ponad kilometr puchu, a do wyboru narciarzy są dwie trasy zjazdowe. Przewyższenie stoku na całej trasie nie jest duże, co sprawia, że nawet początkujący narciarze powinni sobie na nim poradzić. Podobnie i w tym przypadku sztuczne oświetlenie pozwala bardzo długo korzystać z przyjemności jazdy na nartach i desce.

Wskazując stoki, nie można, nie wspomnieć o zimowej stolicy Bieszczadów, czyli Ustrzykach Dolnych. Znajduje się w nich wyciąg narciarski Gromadzyń. Oferuje on trzy trasy zjazdowe o długościach od 750 do 900 metrów. Stok jest sztucznie naśnieżany i jest oświetlony po zmroku. W jego niedalekiej odległości znajduje się mnóstwo restauracji i miejsc, gdzie można w ciągu dnia wypić coś rozgrzewającego, a następnie wrócić do sportu.

Przy okazji Ustrzyk Dolnych, to podczas wizyty w nich można skorzystać z wyciągu narciarskiego Laworta. Umożliwia on zjazd kilkoma trasami, spośród których najdłuższa ma 1300 metrów. Na górę narciarze są wywożeni przez dwuosobowy wyciąg krzesełkowy o przepustowości niemal 3000 osób na godzinę. Stok jest naśnieżany, a o jego doskonały stan dbają ratraki. Wyciąg posiada sztuczne oświetlenie. Przed udanie się na narty sprawdź także warunki na wyciągach w Kalnicy, Puławach oraz Weremieniu!