WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU ZIMOWEGO

W Kompleksie Skalny SPA znajduje się nowoczesna wypożyczalnia sprzętu zimowego, gdzie znajdą Państwo: narty skiturowe, śladowe, zjazdowe oraz rakiety śnieżne. Znajdziecie tam sprzęt renomowanych marek tj.: Fischer, Atomic oraz Dynafit!
Jako jedyni w Bieszczadach dysponujemy najnowszym sprzętem skiturowym. Sprzęt można wypożyczyć na indywidualne wyprawy bądź skorzystać z usług Agencji Turystycznej Kraina Wilka i wybrać się na jedną ze zorganizowanych wypraw z przewodnikiem - np. Skitury Otwierają Góry!
Ponadto zapraszamy gości ośrodka do bezpiecznej i ogrzewanej narciarni, gdzie można przechować oraz wysuszyć sprzęt. Narciarnia jest ogrzewana, a dostęp do niej mają jedynie goście obiektu. Pomieszczenie jest monitorowane.

KONTAKT DO WYPOŻYCZALNI 785 522 011

Narty skiturowe

Narty skiturowe są specyficznym rodzajem nart, które umożliwiają  podchodzenie zboczem, po to, by po zdjęciu na szczycie fok, cieszyć się zjazdem z dala od tłumów.  Łączą w sobie funkcjonalność nart zjazdowych oraz biegowych. Dzięki temu można na nich zjeżdżać poza wyznaczonymi stokami i nie korzystać z wyciągów.Skitury są o wiele lżejsze od tradycyjnych nart – ich waga to od 1 do 1,5 kg – ta lekkość stanowi duży atut przy podchodzeniu. Do nart skiturowych stosowane są specjalne wiązania, umożliwiające sztywne przymocowanie pięty do narty lub jej uwolnienie (gdy but przymocowany jest tylko w przedniej części). Niezbędną częścią wyposażenia podczas skituringu są również tzw. foki – pasy specjalnej tkaniny, które dzięki włosom układającym się w jedną stronę, zapobiegają cofaniu się narty.
Nasz sprzęt to sprawdzone marki: Dynafit, Fischer oraz Atomic!
Buty w rozmiarach 38-45
Narty 156-179Koszt wypożyczenia 100 zł/komplet. 

Narty śladowe tzw. backcountrowe

Narty śladowe tzw. backcountrowe umożliwiają szybkie przemieszczanie się w terenie. Są idealne dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem, a ich obsługa jest bardzo prosta, wiązania i buty nie posiadają żadnych elementów, które musiałyby być po zakończeniu podchodzenia przełączane w tryb jazdy. W przeciwieństwie do nart biegowych nie wymagają one specjalnie przygotowanego toru. Są lekkie, więc można je zabrać ze sobą i odkryć jedno z magicznych miejsc.

W naszej wypożyczalni odnajdziecie narty i buty marki Fischer.

Buty w rozmiarach 33-46
Narty 120-204

Koszt wypożyczenia 50 zł/komplet