Zima w Bieszczadach

W zmieniającej się rzeczywistości, w której jesteśmy świadkami wahań pogodowych, zima w Polsce jest niezwykle łagodna i rzadko możemy doświadczyć jej bieli i srogości mrozu. Coś, co kiedyś było normą w porze od listopada do marca, w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Już nawet tereny wyżynne bardzo rzadko goszczą prawdziwą zimową pogodę.

Uprawianie sportów zimowych, czy chodzenie po cudownie zasypanych śniegiem pagórkach jest dzisiaj luksusem, który jest dostępny wyłącznie w kilku miejscach kraju. Do takich należą bez wątpienia nasze malownicze Bieszczady.

Przeczytaj dalej, jak wygląda zima w Bieszczadach i w jaki sposób wykorzystać ten piękny zakątek Polski, aby spędzić w nim miło czas.

Ferie w Bieszczadach

Bieszczady to pasmo górskie, które jest położone w południowo-wschodniej części Polski. Góry te można określić jako niezwykle łagodne, o niewielkiej wybitności, gdyż najwyższym szczytem bieszczadzkim jest Tarnica, która ma 1346 metrów wysokości. Sprawia to tym samym, że są świetne do wędrowania przez cały rok, nawet w sezonie zimowym i to dla mało doświadczonych osób. Być może to właśnie ferie zimowe w Bieszczadach są tym, co pozwoli na naładowanie baterii i chwilę odpoczynku od zgiełku i pędu.

Jest to możliwe tym bardziej że opisywane góry są tymi, które są stosunkowo najmniej skomercjalizowane. Sprawia to, że w tym miejscu możemy naprawdę bardzo blisko poprzestawać z przyrodą i uniknąć tłoku na szlakach, który to znany jest z innych pasm występujących w naszym kraju.

Co jest charakterystyczne dla Bieszczad to to, że panuje powszechna opinia na temat tego, że są najpiękniejsze jesienią. Chociaż wyglądają wtedy niezwykle majestatycznie, to przytoczona opinia jest krzywdząca dla wyglądu tego pasma zimą. Bo zima w Bieszczadach wygląda obłędnie.

Pogoda w Bieszczadach

W tym wschodnim paśmie górskim można spotkać prawdziwą biel śniegu i mróz. Od grudnia do lutego średnia temperatura w Bieszczadach utrzymuje się poniżej zera stopni, natomiast w listopadzie i w marcu oscyluje wokół tej wartości. Sprawia to tym samym, że utrzymuje się tam przez sporą część roku biały puch, który nie topnieje wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że śnieg jest zjawiskiem coraz rzadszym, które niestety już nawet w zimie staje się wyjątkiem. Dzięki śniegowi, który się utrzymuje, jest możliwe uprawianie sportów, do których jest on niezbędny.

W Bieszczadach rocznie odbywa się także wiele wydarzeń i eventów, które są znane na całą Polskę. Tytułem przykładu można wskazać tutaj morderczy bieg rzeźnika, w którym udział biorą bardzo wysportowani i doświadczeni biegacze. Dla innych, mniej aktywnych fizycznie osób, zawsze zostanie skorzystanie z uroku chodzenia po górach.

Atrakcje zimowe w Bieszczadach

Zima w Bieszczadach może być spędzona w komfortowych i dających radość warunkach. Pomimo niewielkiej komercjalizacji możliwym jest skorzystanie z usług wielu ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Jednym z nich jest Hotel Skalny Spa w Bieszczadach. Zapewniamy nie tylko zakwaterowanie, ale mnóstwo dodatkowych atrakcji. To świetne miejsce na ferie z rodziną lub wypoczynek indywidualny.

Dla pasjonatów znajdziemy narty w Bieszczadach, a dla miłujących luksus ekskluzywne spa z bogatym zestawem zabiegów. Sportami, które można uprawiać, są także snowboarding, łyżwiarstwo czy też narciarstwo biegowe.

Zima w Bieszczadach zapewni także nieco ekstremalne atrakcje jak na przykład przejażdżka skuterem śnieżnym. Nieblaknące wspomnienia zapewni widok tych gór nocą, skąpanych w poświacie bladego księżyca.