Stacje narciarskie

Stacje narciarskie w Bieszczadach

Korzystając z uroków bieszczadzkiego, górskiego klimatu warto przeznaczyć dzień lub dwa na jazdę na nartach. Obecnie występująca w naszym zakątku Polski infrastruktura turystyczna ma bogatą ofertę dla przyjezdnych. Wypożyczenie markowego i niezawodnego sprzętu, bezpieczeństwo tras czy też ich wysoka jakość i dobre przygotowanie, to tylko nieliczne punkty, które sprawiają, że uprawianie sportów zimowych to czysta przyjemność. Stacje narciarskie w Bieszczadach, które znajdują się niedaleko Hotelu Skalny Spa, zachwycają gamą dostępnych usług.

 1. 1
  Stacja narciarska Lavorta Ski

   

  Stacja narciarska Lavorta Ski jest ulokowana w towarzystwie prastarych lasów. Co więcej, jest z niej bardzo blisko do stolicy Bieszczad, czyli Ustrzyk Dolnych. Klienci stacji mają do wyboru wiele usług, spośród których najpierw trzeba napisać o stoku. Fanów nart na wierzchołek góry wynosi wyciąg krzesełkowy o przepustowości ponad 1200 osób na godzinę. Narciarze wybiorą dla siebie jedną z trzech tras, spośród których dwie są przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, jedna zaś dla początkujących. Ta ostatnia ma 100 metrów długości i jest idealna do nauki jazdy na nartach oraz snowboardzie. Trasy dla zaawansowanych mają ponad kilometr długości każda. Na stokach o bezpieczeństwo dbają ratownicy GOPR, a wyciąg jest na bieżąco dośnieżany i ratrakowany. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski, a po wysiłku można zjeść pyszne dania w restauracji na stacji.

 2. 2
  Stacja narciarska Stacja Gromadzyń

  Stacja Gromadzyń swoich gości urzeka kameralnością i brakiem przytłoczenia. Ma wszystko, czego narciarz powinien oczekiwać od stacji, czyli doskonale przygotowane do jazdy trasy. Są ich aż trzy o długości od 750 do 900 metrów. Trasa o długości 750 metrów posiada homologację FIS na slalom, co sprawia, że będzie świetna dla bardziej doświadczonych narciarzy. Stoki i tutaj są na bieżąco naśnieżane, a o jakość podłoża do jazdy i usuwanie muld zadba ratrak. Nie masz sprzętu do jazdy lub nie chcesz go ze sobą zabierać? Nie ma problemu! Wypożyczysz go na stacji lub w Hotelu Skalny, gdzie działają serwis oraz wypożyczalnia. Na stacji zamontowano także nowy wyciąg, który wywozi narciarzy na szczyt 4-osobową kanapą.

Co najlepiej wybrać?

Radzimy skorzystać z każdej zaprezentowanych stacji, aby wybrać tę najbardziej odpowiadającą waszym gustom oraz preferencjom. Jest to o tyle możliwe, że obie znajdują się w niedalekiej odległości od ekskluzywnego Hotelu Skalny Spa, gdzie można komfortowo i w spokoju odpocząć po całodziennym szaleństwie na stoku.